Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Różańca świetego. Intencje Apostolstwa Modlitwy: Za rodziny w kryzysie. Módlmy się, aby rodziny rozbite znalazły uzdrowienie swoich ran w przebaczeniu, odkrywając na nowo wzajemne bogactwo. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, poświęcenie i wręczenie książeczek, oraz spotkanie formacyjne.
Dziś jako wspólnota parafialna podejmujemy Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 18.00. Poprzez Adorację pragniemy przygotować się do dobrego przeżycia Wielkiego Postu i wynagrodzić Panu Jezusowi za wszystkie nasze grzechy. Do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 12.00 do 14.00 zapraszamy mieszkańców Brodeł, od godz. 14.00 do 16.00 mieszkańców Mirowa, od godz. 16.00 do 18.00 mieszkańców Poręby Żegoty i Alwerni. Podejmijmy poprzez naszą liczną obecność to wspólne trwanie przy Panu Jezusie wystawionym w Najświętszym Sakramencie i przygotujmy się dobrze do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
W Środę Popielcową 5 marca rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. w Kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem, obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W każdy piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, o prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej prosimy:
- w piątek 7.03.2025 - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga.
- w piątek 14.03.2025 - Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.
- w piątek 21.03.2025 - Grupa Apostolska i Liturgiczna Służba Ołtarza.
- w piątek 28.03.2025 - Grupa Adoracyjna
- w piątek 4.04.2025 - Siostry Pasjonistki
- w piątek 11.04.2024 Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w tym roku w Brodłach.
Począwszy do przyszłej niedzieli w miesiącach zimowych niedzielna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie od godz. 16.00. Rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 odśpiewamy Gorzkie Żale. Kazanie będzie na Mszy św. o godz. 18.00. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Tak samo w pierwszą sobotę na nabożeństwie wynagradzającym, od godz. 17.00 są włączone podgrzewane pufy. Ogrzewanie ławkowe włączane jest w każdą niedzielę na Mszach świętych, trzeba tylko na nich usiąść.
Dziękujemy za troskę o czystość naszego Kościoła i otoczenia.
W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy mieszkańcom Brodeł z ulic Środkowej i Galicyjskiej: Zawadzki, Pazera, Zelek, Blicharski, Kosuń, Suwaj, Adamska, Gaudyn, Dukała, Zelech.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: +Stefana Scibor, +Helenę Ściebur, +Zofie Gaudyn z Brodeł. Dobry Jezu a nasz Panie…
